گلدان مسی میناکاری

میناکاری از دیرباز در ایران رواج داشته است و امروزه در شهر اصفهان این هنر همچنان به حیات خود ادامه میدهد. هنرمندان اصفهانی محصولات بسیار زیبای میناکاری را با کیفیت مرغوب تولید می نمایند و آنها را به فروش می رسانند.


میناکاری


در این میان گلدان میناکاری اصفهان با استقبال زیادی رو به رو شده است. زیبا بودن نقش و نگارهایی که بر روی محصولات میناکاری حک میشوند و همچنین ترکیب رنگها از عمده دلایل استقبال از محصولات میناکاری می باشد. هنر میناکاری با استفاده از نقش و نگارها و طرح های اسلیمی به وجود می آید.


گلدان-مینا-کاری


این هنر بر روی فلزات مختلفی همچون مس،طلا و نقره انجام میشود سپس در کوره با حرارت بسیار بالا قرار میگیرد. طبیعتا قیمت فلز میناکاری هرچقدر بالاتر باشد بر روی قیمت نهایی محصول نیز تاثیر خواهد گذاشت. گلدان میناکاري ساخت اصفهان با استفاده از مس اعلا تولید میشود و بعضا در جعبه های چوبی مشبک قرار میگیرد. طراحی هایی که بر روی جعبه انجام میشود با لیزر می باشد.


گلدان-مینا


این هنر را میتوان یکی از باارزش ترین و زیباترین هنرهای دوران باستان و معاصر ایران زمین به شمار آورد. رنگ نقوشی که بر روی محصولات میناکاری انجام میشود معمولا صادف و یک دست بوده و فاقد برجستگی می باشد. رنگهای مینا عمدتا اکسیدهای فلزی ترکیب شده با مینا هستند که پس از استفاده شده بر سطح مورد نظر در کوره قرار داده شده تا پخته شود. حکاکی و قلم زنی رایج ترین روشهای ایجاد طرح بر روی بدنه محصولات میناکاری به شمار میرود.


گلدان-مینا