معرفی هنر فیروزه کوبی اصفهان

معرفی هنر فیروزه کوبی اصفهان


فیروزه کوبی


هنر فیروزه کوبی جزو هنرهای نوظهور در زمینه ی صنایع دستی می باشد که حدودا 70 سال از پیدایش آن می گذرد. اما بخاطر زیبایی و شکیل بودن این هنر خیلی سریع جای خود را در بین صنایع دستی باز کرد.


فیروزه کوبی


محصولات فیروزه کوبی به دو دلیل بسیار مهم طرفدار دارد و محبوب شده است. دلیل اول زیبایی این هنر است چرا که قطعات زیبای فیروزه با نظم در کنار هم روی ظرف مسی می نشینند و تلفیق رنگ فیروزه ای و مسی در کنار هم یک ترکیب زیبا و متضاد را بوجود می آورد.


فیروزه کوبی


دلیل دیگر ارزش این هنر، وجود سنگ های فیروزه در این ظروف است. سنگ فیروزه یک سنگ درمانی و انرژی بخش است که تعداد زیاد آن می تواند باعث انرژی زیادی شود. بنابراین ظروف فیروزه کوبی اصفهان بغیر از زیبایی خاصیت انرژی بخشی نیز دارد.


فیروزه کوبی


شیوه کار فیروزه کوبی بدین ترتیب است که هنرمند فیروزه کوب، سنگ های فیروزه را در اشکال و نظم خاصی با ظرافت در کنار هم چیده و روی سطوح مختلف ظروف یا زیورآلات  قرار می دهد.فیروزه کوبی

این چیده شدن سنگ های فیروزه کنار یکدیگر اثر زیبایی را خلق می کند که در نوع خود بی نظیر بوده و چشم همگان را به خود جذب می کند.


فیروزه کوبی


این هنر اولین بار در شهر مقدس مشهد حدود 70 سال پیش برای اولین بار در ایران شروع شد و بیشتر روی زیورآلات کار می کرد و سپس این هنر به اصفهان رسید و طبق معمولا یکه تازان عرصه ی هنر روی این زمینه نیز هنرنمایی کردند.


فیروزه کوبیبرای مشاهده و خرید فیروزه کوبی اصفهان روی لینک زیر کلیک کنید.


اطلاعات بیشتر و خرید