قیمت ظروف فیروزه کوبی چقدر است؟؟

فیروزه کوبی هنری است، بسیار زیبا و چشم نواز که در تهیه ی آن از سنگ های گران بهای فیروزه که نمونه ی اصل آن تنها از معادن نیشابور استخراج میگردد، استفاده میشود. در واقع این قطعات غیر قابل استفاده ی سنگ فیروزه هستند که به کارگاه های فیروزه کوبی میروند و توسط هنرمندان بر روی ظروف یا زیور آلات مختلف نشانده میشوند.فیروزه کوبی تنها د اصفهان رواج دارد و تمامی محصولات آن عمدتا به دست هنرمندان همین خطه ساخته میشود.


گلدان فیروزه کوب


هنرمندان اصفهانی بر روی یک ظرف مسی، سه مرحله ی سخت و زمان بر را انجام می دهند تا یک اثر فیروزه کوب زیبا حاصل گردد. مراحلی هم چون زرگری، فیروزه کوبی و پرداخت کاری. مهم ترین و حساس ترین مرحله، مرحله ی فیروزه کوبی که شامل نشاندن قطعات فیروزه به شکل کاملا منظم و با فواصل کم ب روی ظروف مسی میباشد.این هنر زیبا علاوه بر روی ظروف مسی، بر روی زیورآلات مختلف نیز صورت میگیرد.


گلدان فیروزه کوبی


قیمت ظروف فیروزه کوبی اصفهان  از دو جهت تعیین میشود.یکی از جهت سنگ های فیروزه ی بکار رفته شده (بررسی میشود که سنگ فیروزه ی اصل بکار رفته شده یا خیر و هم چنین بررسی تعداد قطعات سنگی که بکار برده شده است.) از طرف دیگر نظم و انسجام فیروزه کوبی مورد ارزیابی قرار میگردد، هرچه این سنگ ها منظم تر چیده شده باشند و فواصل میان آنها کمتر باشد، د نتیجه قیمت آن اثر هم بالاتر است.


سنگ فیروزه اصل


اگر قصد خرید ظروف فیروزه کوبی را دارید، قبل از پرداخت هر گونه هزینه ای بابت آن، تمامی بررسی هایی که در فوق ذکر شد را انجام دهید، به مرغوبیت و اصالت آن ظرف فیروزه کوب پی ببرید و سپس ببینید با قیمت هم خوانی دارد یا خیر، بعدا خریداری کنید.فروشگاه اینترنتی تک سبد یکی از برترین عرضه کنندگان فیروزه کوبی در ایران میباشد که انواع محصولات فیروزه کوبی با اصالت را با قیمتی مناسب عرضه می دارد.


گلدان فیروزه


گلدان فیروزه کوب یکی از آثاری است که در تک سبد ارائه میشود و علاوه بر قیمت مناسب، اصالت و مرغوبیت آن را هم تضمین میکند.قیمت این گلدان زیبا فقط و فقط  130000 تومان است.